Вірменський квартал
Вірмени оселилися у Львові приблизно у середині 13 ст. після вигнання з рідної землі монголо-татарською навалою. Вірмени дали Львову вправних ремісників, ювелірів і шкіряників. Проте найбільший хист вони мали до купецької справи, а також обіймали посади купецьких перекладачів.
Місцем розташування стала північна частина міста біля площі Ринок. Підпорядковувалися
вірмени лише Католикосу - голові вірменської церкви.
Проживши у Львові тривалий час, вірмени почали розбудовувати місто власними публічними місцями такими, як школи, бібліотеки, театри і шпиталі і навіть заснували власну друкарню у 1616р.
Архітектурний ансамбль Вірменського кварталу мав свої особливості, але враховував тогочасні тенденції. Наприклад, широкий в’їзд брам споруджували чимало. Вздовж вулиці Вірменської будівлі були побудовані переважно до 16ст. Вони зведені у стилі ренесансу, рококо, класицизму, в тому числі і ампіру.
Вірмени перші проголосили християнство державною релігією, і як вже зазначалося підпорядковувалися лише Католикосу, а тому визначне місце у Вірменському кварталі займає Вірменський собор, побудований в декілька кроків: у 1363р. збудований собор, а у 1572 була споруджена дзвіниця. Місце розташування собору не є випадковим. За легендою раніше на цій місцевості був сад з рослинами з Вірменії. Айва - дерево, плоди якого мають хрест у розрізі.
Відчути атмосферу Вірменського кварталу можна і сьогодні. Дорога від хостелів CENTRUM і LEOSPHERE HOSTEL складає близько 10 хвилин, від хостелу SEVEN - 12.