Бернардинський собор

Костел святого Андрія почали будувати ще у 1600 році. Планом будівництва завідував монах Бернард Авелідес, а архітектором виступив Павло Римлянин. Він почав зводити собор у стилі ренесансу, але помер у 1618р., коли собор ще не було добудовано. Оглядаючи костел, польський король Сигізмунд ІІІ не вподобав його через скромність . Тому надалі інші архітектори Амвросій Прихильний і Андреас Бемер доповнювали споруду стилем бароко і німецько-нідерландським маньєризмом.

Назву на честь святого Андрія костел отримав через першу Службу Божу, яка відбулася 13 грудня 1611р.

Дзвіницю спорудили аж у 1734 році, там висів дзвін, відлитий у Львові у 1588р. У 1917р. його передали музею імені Яна ІІІ, що і врятувало його від військових потреб у Першій світовій війні.

Розписаний храм ченцем Бенедиктом Мазуркевичем в 1738-1740 рр., який навчався в Італії. У той же час було змінено підлогу з тесаного каменю на мармурову. До сьогодні збереглися 17 дерев'яних вівтарів, виготовлених ще у 17ст. Костел має орган у 1700 труб та 32 регістри.

У 1784р. тут було засновано «Архів гродських і земських актів міста Львова» австрійською владою. До сьогодні зберігаються документи, зібрані з 13ст., що робить Центральний державний історичний архів найбільшим в Україні.

Пішки дістатися від хостелів можна за 10-15 хвилин.

ВЖЕ ГОТОВІ ДО НАС ЗАВІТАТИ?

Просто забронюйте хостел